ProduktyProjektySlužbyPodporaSpolečnostKontakt
COGRAS
Projekty

Projekty

Aplikace vyvíjená jako projekt je vytvořena přesně dle specifických požadavků zákazníka a zákazník je ten, kdo určuje, kterým směrem se může funkčnost v budoucnu rozvíjet.

 • Děláte některé úkony opakovaně a makro (např: mapkey v systému Creo) na to nestačí?
 • Potřebujete spouštět jinou aplikaci jako součást Vašeho specifického postupu?
 • Zadáváte manuálně údaje, zapsané ve formátu nečitelném Vaší aplikací?
Pokud si odpovíte na tyto otázky kladně, pak PROJEKT může být pro vás vhodným řešením.

Jak potom postupovat:3 phases of an automation project

 1. Ujasnit si cíl projektu
 2. Sepsat základní funkce aplikace (česky, slovensky, nebo anglicky) včetně popisu prostředí v němž má aplikace pracovat, tj. operační systém, verze systému Creo (pokud je vyžadován), atd.
 3. Odeslat popis aplikace nejlépe e-mailem na naši adresu
 4. Budete kontaktováni některým z našich pracovníků, který se zabývá řešením zákaznických aplikací.
 5. Po ujasnění základní funkčnosti je sepsána specifikace. Tato může být připravena přímo zadavatelem nebo po domluvě některým z našich zaměstnanců zabývajícím se danou problematikou
 6. Po odsouhlasení specifikace oběma stranami začíná fáze vývoje aplikace, během níž může docházet k dalšímu upřesňování tak, aby výsledná aplikace odpovídala přesně specifickým požadavkům
 7. Následuje testování a to jak u nás, tak zákazníkem
 8. Posledním krokem je předání aplikace do reálného nasazení

REALIZOVANÉ PROJEKTY

BAE - Optical Modeling Extension

Simulace průchodu paprsků opto-mechanickou sestavou vytvořenou v Creo. Výsledek simulace je uložen v modelu jako pomocné křivky, které mohou být použity pro různé druhy měření

Bucyrus - Konfigurátor pásových dopravníků pro hlubinné uhelné doly

Konfigurátor se skládá z několika aplikací: Front-End aplikace slouží k naplnění databáze, GUI Wizard, testování kolizí a hlavní aplikace, která vytváří celý pásový dopravník z uživatelem zadané konfigurace, aktualizuje výkresy a přípravuje údaje pro testování kolizí.

Eagle

Nový dialog pro vkládání děr v Creo odpovídající podnikovým normám. Rozměry děr, detailní popis děr a vztahy mezi nimi jsou uvedeny v konfiguračních souborech.

FAMAC - Export dat z výkresové tabulky do HTML

Aplikace umí načíst data z výkresové tabulky v Creo a zobrazit je ve webovém prohlížeči. Pokud uživatel přidá data prostřednictvím webového prohlížeče, aplikace vytvoří textový soubor v požadovaném formátu a odešle jej emailem.

FERRARI - Generování výkresu vačky podle dat z Excelu

Cílem projektu bylo automatizovat vytváření vačky. Jako vstup slouží soubor ve formátu Excel, ve kterém jsou všechny parametry potřebné pro vytvoření vačky. Po spuštění se aplikace zeptá na XSL soubor a potom automaticky vygeneruje model vačky a výkres (použije speciální šablony) se stejným jménem jako má vstupní soubor.

Goldhofer - SPZ Configurator

Konfigurátor dlouhých návěsů pro nákladní automobily, realizovaný ve stylu průvodce. V připraveném modelu nastavuje kóty, parametry, přisestavuje komponenty nebo vyměňuje podsestavy na základě vstupů od uživatele a pravidel, uložených v databázi.

Heller

Podpora speciálních kót ve výkrese odpovídajících souřadnému systému obráběcího stroje. Nové kóty jsou plně parametrické.

INA

Generování tabulky souřadnic skicované křivky a vkládání speciálních symbolů na výkres v systému Creo.

Larga

Aplikace analyzuje modely a generuje parametry do Family table, které podporují vyhledávání v Pro/INTRALINKu

MAPAL

Automatizovaná generace výrobní sestavy pro obráběcí nástroje podle struktury konstrukčních UDF. Aplikace automaticky umisťuje nová UDF v modelu podle referencí existujících CAD_UDF v Creo modelu.

MATADOR

Aplikace umí převést 2D obrázek designu boku pneumatiky do skutečného 3D modelu v Creo.

ODU

Elektrické konektory firmy ODU jsou popsány 19-místným číslem. Aplikace umí na základě tohoto čísla vygenerovat model v Creo, výkres a vyplnit parametry. Aplikace také umí vypočítat cenu a vytvořit popis produktu.

RICOSYS

Systém správy nákladu pro zaoceánské, víceúčelové kontejnerové lodě (společně s firmou INNEO). Jedna z částí projektu, vytvořená v Pro/TOOLKITu, umožňuje uživateli jednoduše simulovat nakládání, přesouvání a vykládání nákladu pomocí myši přímo v sestavě v Creo.

SIEMENS CosmeticTEXT / CosmeticLIST

Usnadnění vkládání popisů do Creo modelu a následný export do speciálního formátu pro laserovou popisovačku

Spal

Export sestavy se skrytím skutečné geometrie vybraných součástí a křivek. Zákazník potřebuje poskytovat 3D modely svým dodavatelům a přitom chránit některé součásti.

TERMACO - Konfigurátor krytů akumulátorů

Aplikace je konfigurátorem plechových krabic pro speciální akumulátory. Aplikace je vytvořena jako průvodce, pomocí kterého uživatel vytváří krabici krok po kroku

Thermokey - Konfigurátor tepelných výměníků

Automatická konfigurace a sestavování tepelných výměníků pro italskou společnost Thermokey.


created by Tomáš Loun